Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie 2019
To też może Cię .Wnioski o przyznanie płatności na rok 2021 można składać wyłącznie przez Internet za pomocą aplikacji eWniosekPlus Rolniku, Doradco!. W 2019 roku przesłano 1,317 mld wniosków, z czego 95% rolników otrzymało zaliczki w ramach tych płatności.Pierwsi rolnicy dostali już wypłatę zaliczek płatności bezpośrednich i obszarowych.. Od 2018 roku obowiązuje wymóg składnia wniosku przez internet w aplikacji eWniosekPlus na stronie ARiMR.. Czyli ostateczny termin do 11 czerwca 2021.Oświadczenia o dopłatach bezpośrednich rolnicy będą mogli składać od 15 lutego do 14 marca 2019 roku.. Można się więc spodziewać, że wydłużenie terminu składania wniosków nastąpi - Komisja Europejska zapowiada zgodę na takie przedłużenie terminu nawet do 15 czerwca.. Rolnicy nie spieszyli się ze składaniem wniosków, gdyż liczyli na to, że wzorem lat ubiegłych termin zostanie wydłużony.15.05 - upływa termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie i dopłaty obszarowe z PROW przez aplikacji ARiMR eWniosekPlus; 15.05 - ostatni dzień na opłacenie II raty podatku rolnego do urzędu gminy 17-19.05 - Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu 25-26.05 - Zielone Agro Show w Ułężu pod Rykami czerwiec 2019Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie 2020 rozpocznie się 15 marca.. Oświadczenia należy przesyłać przez formularz opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa..

Nabór wniosków potrwa o miesiąc dłużej, termin został przedłużony.

Decyzja ta oznacza, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r. /><br />Dopłaty bezpośrednie za 2019 rok: oświadczenia można składać tylko do 14 marca W tym roku po raz drugi polscy rolnicy będą składali wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet - za pomocą aplikacji eWniosekPlus.Przypomnijmy, że wnioski o płatności można składać od 15 marca.. Pomoc udzielana będzie w reżimie sanitarnym w sali konferencyjnej (II piętro) Urzędu Gminy w Raciążu we wtorki oraz w piątki .. Zmian we wnioskach, zarówno elektronicznych jak i papierowych, nie ma wiele, ale jednak są.. Wypróbuj eAgronom za darmo Kto może złożyć Oświadczenie?Ministerstwo rolnictwa przygotowało projekt rozporządzenia, który zakłada wydłużenie o 2 tygodnie terminu na składanie wniosków o płatności bezpośrednie za 2019Grzegorz Ignaczewski Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmowanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 rok..

W lipcu ostatecznie zakończył się czas na składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2020 rok.

Z tego obowiązki zwolnieni byli właściciele gospodarstw do 10 ha użytków rolnych, którzy ubiegają się o takie same dopłaty jak w poprzednim roku.Ministerstwo rolnictwa przygotowało projekt rozporządzenia, który zakłada wydłużenie o 2 tygodnie terminu na składanie wniosków o płatności bezpośrednie za 2019 rok..

Zamiast do 15 maja na złożenie wniosków byłby czas do 15 czerwca.Więcej: Wnioski o dopłaty bezpośrednie dłużej.

Wypełniając wniosek o płatności obszarowe zadeklaruj uprawy co ułatwi ubieganie się o pomoc z „Modernizacji gospodarstw rolnych".Podstawowy termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie mija 17 maja 2021 (15.05 to sobota).. Wnioski o płatności bezpośrednie można będzie składać od 15 marca, termin końcowy ich składania nie został wydłużony - upłynie jak upływał zwykle (o ile nie przedłużono go) 15 maja.Aktualizacja: Jest projekt rozporządzenia, który zakłada przedłużenie naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie do 31 maja 2019.. Oświadczenia trzeba będzie składać na formularzu opracowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.W 2019 roku rolnicy po raz drugi mają obowiązek składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w wersji elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus.. Umożliwia to aplikacja eWniosekPlus, która pozwala rolnikowi na złożenie w formie elektronicznej wniosku o przyznanie płatności.Składanie wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021.. Do 8 maja rolnicy w całym kraju złożyli (łącznie z wcześniejszymi.Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie na ten rok.. Do zalogowania się w aplikacji niezbędne jest poprawne wpisanie loginu i hasła.Trwa nabór wniosków o płatności bezpośrednie 2019 pixabay.com Zobacz galerię (3 zdjęcia) Już od połowy lutego 2019 rolnicy tak, jak rok temu, mogli składać oświadczenia.Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że Polska skorzysta z możliwości zaproponowanej przez Komisję Europejską i wydłuży termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie; wymagać to jednak będzie zmiany przepisów..

Od połowy marca rolnicy mogą składać przez internet wnioski o przyznanie płatności bezpośrednie za rok 2020 i obszarowych z PROW 2014-2020.

Informujemy, że w Urzędzie Gminy jest świadczona bezpłatna pomoc w zakresie wypełniania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla mieszkańców Gminy Raciąż.. Formularze należy składać wyłącznie przez internet, za pomocą aplikacji eWniosekPlus.Sposób składania wniosku: Wnioski składa się w formie elektronicznej, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, która dostępna jest na stronie w zakładce eWniosekPlus.. Stawki dopłat 2020 są wyższe dzięki wyższemu kursowi euro.. 1 października poznaliśmy projektowane stawki, jakie będą w tym roku obowiązywały m.in. dla jednolitej płatności obszarowej, za .Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło do 20 kwietnia ok. 300 tys. rolników - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.. Dlatego warto się z nimi zapoznać.Więcej: Wnioski o płatności można złożyć online Jak to rozumieć i jak uczynić zadość woli ministra?. Jak informuje ARiMR, do 9 maja rolnicy złożyli niespełna 740 tys. wniosków przez Internet.Ponieważ 2019 r. jest dopiero drugim rokiem, w którym wszystkie wnioski o przyznanie pomocy mają być składane na elektronicznym formularzu, konieczne jest wydłużenie przejściowego rozwiązania, aby.Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu o dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt